Ulaşım

Konum

Konum

Ulaşım

KARAYOLU

Datça-Marmaris arası karayolu 72 km 'dir. İzmir'e 350 kilometre uzaklıkta olan Datça'ya Marmaris'ten saat başı kalkan klimalı küçük otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Ankara ve İstanbul'dan otobüs ile Datça'ya ulaşım sağlanmaktadır. Datça-Reşadiye'ye geldiğiniz zaman Knidos levhasından sağa döndükten sonra yaklaşık 1 km sonra Karaköy ve Mesudiye ayırımına gelirsiniz. Mesudiye yönüne doğru yola devam ederseniz yaklaşık 12 km sonra Palamutbükü ve Mesudiye yol ayırımı karşınıza çıkar ve buradan Mesudiye tarafına saptıktan sonra Mesudiye köyüne ulaşırsınız.

İstanbul-Datça:910 Km, Ankara-Datça:760 km, Bodrum-Datça:230 km

HAVAYOLU

İstanbul ve Ankara'dan, Bodrum ve Dalaman havalimanlarına uçak seferleri düzenli olarak yapılmaktadır.Dalaman-Datça arası 170KM olup dilerseniz marmaris'e servis veya doğrudan datçaya transfer seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bodrum Havalimanı'nı tercih etmek isteyenler feribot ile Datça'ya ulaşım sağlayabilirler.

DENİZYOLU

Haziran ve Ekim ayları arasında Bodrum-Datça Körmen Limanı arasında arabalı feribotlar sabah 9:00 ve 17:00'de karşılıklı iki yöne sefer düzenliyorlar. Feribota; karavan, motosiklet ve araba alınıyor.

Sefer saatleri ve detaylı bigli için tıklayın Datça Bodrum Feribot